Fatiha Suresi Kaç AyetFatiha Suresi Toplam 7 ayettir

Fatiha Suresi Kur'an'daki ilk suredir. İslami inanışa göre Mekke döneminde 5. sure olarak indiği kabul edilir. Toplam yedi ayettir.

Kur’anın ilk suresi olduğu için başlangıç anlamına Fatiha adını almıştır. Fatiha Suresi ayrıca ikinci ayetinin başlangıcına binaen Elham olarak anılır.

Fatiha Suresi namaz haricinde okunduğunda genellikle İhlas Suresi de üç defa tekrarlanır. Bu dörtlemeye halk arasında genellikle üç Kulhü bir Elham denir. Fatiha ve İhlâs surelerinin beraber okunması suretiyle İslam'daki Allah kavramı ana hatlarıyla özetlenmiş olur.

 Hata Bildir  FaceBook ta paylaş


Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
E - Posta Adresiniz ( Site de Yayınlanmaz)
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz.
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

10 Yorum Yapılmış "Fatiha Suresi Kaç Ayet"anonim
07.10.2015
çok güzel bir suredir fatiha

nuh
01.07.2015
7 ayettir

ahmet
02.06.2015
fatihanın 7 ayet olması cok guzel

lorin
02.06.2015
Fatiha Suresi tam 7 ayettir

mhmet ali
18.05.2014
kac aytdir

muhammet enes
05.07.2013
fatıha suresı 7 ayetır ve cok guzel fatıha sureleri

abdulkadir ÖZKARCI
28.06.2013
pazar günü elhamdürüllahi rabbil alemin ya fettah .tesi iyakenagbudu pveiya kenestaginya latif salı gayril magdubi aleyhim veledalinya aziz çarşa maliki yevmidin ya faal perşen sıratellezine enemta aleyhim a rezzak cuma günü erramamırahim ya nur cumaertesi günü ihdines sıratel mustagim ya gani hergün 100 defaokunması lazım tel.

mehmet
26.06.2013
çok güzel fatiha suresi

kartal
01.03.2013
ayet olduğunu bilmiyordum

Admin
28.01.2013
Fatiha Suresi Kaç Ayet hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Fatiha Suresi Kaç Ayet konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Fatiha Suresi, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Şubat - 2016